Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

brzęczący silniczek? pod deską rozdzielczą

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • brzęczący silniczek? pod deską rozdzielczą

    Zamieszczone przez oolsztyniak
    Maru 123, pogadaj z dobrymgrzesiem powinien to ogarnac albo cos podpowie.
    wcale niekoniecznie, bo o ile wiem takiej modyfikacji nie robił.
    o ile mnie pamięć nie myli, to do BKD Witek zalecał mi ARLa.

  • #2
    brzęczący silniczek? pod deską rozdzielczą

    Witam i prosze o pomoc w wydawałoby sie błachej acz denerwującej kierowcę sprawie.
    Od pewnego czasu zauważyłem, że spod deski rozdzielczej, a dokładnie z jej prawej strony, a może i z kratek wentylacyjnych wydobywają się dziwne, bardzo denerwujące, acz ciche dźwięki - jakby odgłosy wariującego silniczka, może sterowania przepływem powietrza? Pomocy bo przy dłuższej jeździe jest to strasznie denerwujące.

    Komentarz


    • #3
      A zmień nachylenie kratek nawiewu. Ja miałem podobnie, w pewnych odchyleniach kratek, wydobywał się właśnie taki dźwięk.
      Moja Octavka tyle pali---

      Piszę poprawnie po polsku.

      Komentarz


      • #4
        to już próbowałem, mam wrażenie że to nie dzieje się przy zimnym silniku, a odgłosy sa typowe dla "wariującego" serwomechanizmu np. modelarskiego

        Komentarz


        • #5
          orimp, włącz i wyłącz obieg zamknięty. To taki dźwięk? Napisz coś więcej o aucie i miejscu... Masz klimatronic? Czy jak dmuchawa jest na 0 to też jest ten dzwięk? Czy wydobywa się gdzieś zza schowka pasażera, czy raczej bardziej z części środkowej...
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz


          • #6
            Nie wiem jak w SKODZIE, ale u mnie w C-MAX tak z cicha brzęczy wiatraczek pobierający powietrze z kabiny do pomiaru temperatury dla potrzeb automatycznej klimatyzacji.
            TF - VW New Beetle 19 TDI ALH, Berlingo HDI MODUTOP[sprzedany], Peugeot 306 1600, C-MAX.

            Komentarz


            • #7
              Witam! Nie będę zakładał nowego tematu ponieważ mam dokładnie ten sam problem.
              Posiadam skodę z 2004r, 1,9TDI, 90KM, ALH,.
              Koledzy w poprzednich postach pisali że może mieć to związek z climatronikiem.
              W mojej skodzie jest manualna klima, a objawy jak w temacie.
              Słychać coś jakby pracował jakiś silniczek, chociaż wszystko jest wyłączone. Dodam że szum ten jest jednostajny, niezależny od prędkości ani od obrotów silnika ani jego temperatury. Słychać to tylko podczas pracy silnika, a gdy go wyłączam to słychać takie delikatne kłiii i cisza.Najciekawsze jest to , że nie zawsze jest to słyszalne ale bardzo często i nie wiem czym to jest spowodowane.
              Może ktoś już miał podobny problem i się z nim uporał.
              Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

              Komentarz


              • #8
                Mam identyczny problem, dokładnie te same objawy i też nie wiem co to jest. A przyznam, że jest to irytujące.
                Lompi

                Komentarz


                • #9
                  95% potencjometr od obiegu zamknietego swiruje

                  Komentarz


                  • #10
                    Dzięki za sugestie kolego marekzu.
                    Powiedz czy można jakoś sprawdzić tą usterkę. Podłączałem kiedyś vag i nic nie wyszło.
                    Może vag pokaże coś gdy to brzęczy??? Nie pamiętam, czy w chwili podłączenia kompa to bzykało czy tez nie. Powiedz mi jeszcze gdzie się znajduje ten potencjometr i czy można się do niego dostać.

                    Komentarz


                    • #11
                      potencjometr za schowkiem , V71 sie to nazywa - teoretycznie dostepny po zdemontowaniu schowka

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X